Життя / Освіта

В Україні почали діяти нові умови складання ДПА

МОН
Життя/Освіта/В Україні почали діяти нові умови складання ДПА
Зберегти
Вигляд
В Україні з 25 січня почали діяти нові умови складання державної підсумкової атестації для школярів та студентів.

Тепер сертифікати міжнародного мовного іспиту для дев'ятикласників зможуть зараховувати за оцінку ДПА (раніше так могли робити лише учні 11 класів). Найвищу оцінку, 12 балів, можна отримати:

  • учню або учениці 9-го класу за наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням — В1 і вище;
  • учню або учениці 11(12)-х класів за наявності сертифіката або диплома, що підтверджує рівень володіння мовою В1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням — В2 і вище.

Також право на проходження ДПА отримали учні, які знаходяться в СІЗО на етапі досудового слідства.

Перескласти цьогоріч ДПА у формі ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) можуть студенти освітнього рівня «молодший спеціаліст», які у 2018 отримали від 1 до 3 балів. Ідеться про тих студентів, які після 9 класу пішли до профтехучилищ або коледжів (технікумів) — у 2018 вони вперше складали ДПА у формі ЗНО з української мови.

Загалом ДПА у 2019 складатимуть учні 4, 9, 11 та студенти, які вчаться у профтехучилищах і коледжах (технікумах).

   

МОН

Учні та студенти, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу (й не вчаться в школах, підконтрольних уряду України) зможуть пройти ДПА екстерном у закладах освіти, які рекомендували управління освіти або в освітніх центрах «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

Також у новому порядку проходження ДПА окреслені зміни, які почнуть діяти з 1 січня 2021 року. Зокрема, це обов'язкове ДПА у формі ЗНО з математики для випускників 11 класів або студентів коледжів-технікумів, що вступали після 9 класу.

Раніше Міністерство освіти і науки затвердило нові норми вступу на бакалаврат та магістратуру вищих навчальних закладах. Зокрема тепер можна буде подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання попередніх років.

Пов`язані новини