Пенсійний фонд України розпочав процес перенесення інформації про пенсіонерів з паперових носіїв в електронну форму (ретроконверсію). Цей процес планують завершити до 2024 року.

Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду.

В Україні наразі є 10 мільйонів пенсіонерів, справи яких переводять в електронну форму. При цьому, для здійснення оцифрування пенсійних справ штат пенсійного фонду не збільшували, тобто цим займаються чинні працівники.

«Центри ретроконверсії вже працюють в Київській, Херсонській, Хмельницькій та Чернівецькій областях, де розгорнуто необхідне апаратне та програмне забезпечення, утворено спеціальні структурні підрозділи. В інших регіонах створення центрів ретроконверсії заплановано здійснити до кінця вересня 2019 року», — повідомили у Пенсійному фонді.

Після завершення ретроконверсії пенсіонери зможуть отримати доступ до своїх пенсійних справ через інтернет, а послуги Пенсійного фонду можна буде отримувати в електронній формі.

Зазначений процес реалізовують в межах проекту «Е-пенсія», який почали реалізовувати 9 серпня. Зокрема, в межах цього проекту пенсію в Україні можна оформити онлайн.

Станом на 9 серпня документи на призначення пенсії дистанційно вже подали 11 осіб. 

«Наступний етап — це мобільний додаток. Самостійно можна буде подавати інформацію до Пенсійного фонду й отримувати її», – заявив Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile