Життя

В Україні пропонують заборонити тестування косметики на тваринах

Міністерство охорони здоров'я
Життя/В Україні пропонують заборонити тестування косметики на тваринах
Зберегти
Вигляд
В Україні пропонують прибрати з косметики небезпечні інгредієнти та заборонити її тестування на тваринах. Так українці зможуть користуватися якісною косметикою, а вітчизняні виробники — продавати її до Євросоюзу без перешкод. Відповідні пропозиції в розробленому Технічному регламенті вже винесли на громадські обговорення.

В Україні на сьогодні немає офіційних методів альтернативного випробування косметики на безпеку. Тож пропонований документ передбачає інші шляхи тестування, аби не випробовувати її на тваринах.

Також проект постанови передбачає використання в косметиці лише дозволених барвників та консервантів. Крім того, пропонується збільшити кількість заборонених інгредієнтів: нині в цьому списку 400 назв, а пропонується — 1328.

«Очікується підвищення якості косметичної продукції, гармонізація технічного регулювання косметичної продукції в Україні з європейським законодавством, усунення юридичних, адміністративних і технічних бар’єрів в торгівлі з країнами Європейського Союзу», — пояснили в МОЗ.

Раніше під Верховною Радою десятки активістів вимагали від депутатів ухвалити зоозахисний законопроект. Ним хотіли заборонити жебрацтво з тваринами, фотографії з тваринами та пропонували посилити відповідальність за жорстоке поводження з ними.

Пов`язані новини