Життя / Здоров'я

В Україні швидка приїжджає в середньому за 8,5 хв, а застосовані до пацієнта ліки не завжди доцільні — дослідження

Міністерство охорони здоров'я
Життя/Здоров'я/В Україні швидка приїжджає в середньому за 8,5 хв, а застосовані до пацієнта ліки не завжди доцільні — дослідження
Зберегти
Вигляд
В Україні карета «швидкої допомоги» в середньому приїжджає на виклик за 8,5 хвилин. Це вперше відстежили шляхом незалежного дослідження волонтерами, які протягом трьох діб спостерігали за роботою бригад «швидкої».

Групи спостерігачів працювали у 26 довільно обраних українських містах, де мешкають понад 10 тисяч людей.

З результатами узагальнених даних, медики приїжджають через 8,5 хвилин після отримання виклику. В середньому, з пацієнтом вони перебувають 17 хвилин, а до лікарні хворого везуть близько 10 хвилин.

«За результатами узагальнених даних, бригади екстреної допомоги оперативно реагують на виклики, водночас протоколи лікування потребують перегляду», — йдеться в доповіді за результатами дослідження.

Спостерігачі наголосили, що препарати, які медики використовують при екстреній медичній допомозі, не завжди доведено ефективні і не завжди доцільні.

Фахівці радять виправити цю ситуацію і більше приділити уваги системі навчання та підвищенню кваліфікації медиків.

Раніше в МОЗ повідомили, що в 2019 році в регіонах запрацюють оновлені диспетчерські служби. Це дозволить швидким приїжджати оперативніше.

Пов`язані новини