Світ / Сусідні країни

В Україні скасували посвідку на проживання анархістці з РФ, яка втекла від ФСБ — «Заборона»

Заборона
Світ/Сусідні країни/В Україні скасували посвідку на проживання анархістці з РФ, яка втекла від ФСБ — «Заборона»
Зберегти
Вигляд
Державна міграційна служба України скасувала посвідку на тимчасове проживання 21-річній активістці анархістського руху в Росії, яка втекла до Києва через побоювання переслідувань з боку Федеральної служби безпеки. Про це йдеться в матеріалі видання «Заборона».

У своєму рішенні від 27 грудня ДМСУ вказує, що дії дівчини «загрожують національній безпеці, громадському порядку, здоров’ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні». Видання не вказує ім'я дівчини з міркувань безпеки.

21-річна росіянка переїхала в Україну в 2017 році після обшуку ФСБ в її будинку, у Рязані. Обшук проводили в межах справи «Мережі», під час якої заарештували 11 анархістів з Санкт-Петербургу та Пензи, вказує «Заборона». Фігурантів цієї справи ФСБ звинувачує в підгтовці терактів і збройних заколотів. Самі ж фігуранти все заперечують та заявляють, що їх змушували дали свідчення проти себе.

Посвідку на тимчасове проживання дівчина отримала в лютому 2018 року. В Україні вона одружилася.

«Заборона» зазначає, що 24 квітня подружжя брало участь в пікеті на підтримку працівників суднобудівного заводу, яким не виплачували зарплатню. Після чого їх обох затримали. Чоловік заявив, що його побили правоохоронці — він пролежав у лікарні зі струсом мозку. Видання також надає копію довідки на підтвердження його слів.

Під час того затримання правоохорці вперше зацікавилися паспортом росіянки, вказує видання.

«СБУ дуже зацікавив її російський паспорт. І під час допиту був дивний момент, коли їй передали привіт від ФСБ та погрожували поверненням до Росії. Тоді ми не сильно звернули на це увагу, подумали, що просто так вони блефували й спробували налякати її», — сказав чоловік дівчини.

6 грудня, за словами чоловіка 21-річної росіянки, працівники СБУ прийшли з обшуками за його місцем офіційної реєстрації в Броварах. На той момент їх в будинку не було. «Заборона» пише, що 6 грудня обшуки також відбулися ще у 6 анархістів у Києві, Дніпрі та Львові.

Чоловік росіянки пов'язує обшуки 6 грудня з позбавленням її посвідки на проживання.

«Скасування посвідки могло бути пов’язане як із її історією з Росією, так і з моєю громадською активністю. Шостого грудня були масові затримання анархістів. Як я дізнався пізніше, в однієї з затриманих у Києві активно розпитували про мене і ставили питання про те, чи є у мене слабкі місця, на які можна було надавити. Можливо, вони вирішили це зробити шляхом тиску на мою дружину», — сказав чоловік.

Він додав, що докладатиме максимум зусиль, аби його дружина залишилися в Україні.

Рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання    

Заборона

Пов`язані новини