Верховна Рада України ухвалила закон про зміни до Бюджетного кодексу, які передбачають створення Боргового агентства.

За відповідне рішення проголосувало 283 депутати.

Нове агентство перебере на себе функції управління державним боргом. Наразі цю функцію виконує Міністерство фінансів. В уряді зазначають, що така модель, яка діє нині, є неефективною, оскільки рішення у Мінфіні ухвалюються довго.

Крім цього, Мінфін є політичним органом влади. Нове агентство має стати неполітичним, тобто здійснювати свою роботу не залежно від політичних чинників.

«Парламент прийняв одне з ключових рішень у сфері управління державним боргом. Створення Боргового агентства — відповідь на вимоги часу та наслідок виваженого аналізу поточної ситуації, що відповідає найкращим міжнародним практикам. Запровадження агентської моделі управління, як найбільш ефективної, сприятиме покращенню якості й розширенню можливих інструментів боргової політики», — прокоментував рішення Ради заступник міністра фінансів Василь Шкураков.

Нагадаємо, що за даними Мінфіну, станом на 30 вересня 2019 року розмір державного боргу України складає 82,95 мільярда доларів.

У серпні державний борг України складав 81,92 мільярда доларів та зменшився проти липня на 0,5 мільярда доларів. У проєкті бюджету на 2020 рік передбачено зменшення розміру державного боргу у відсотках до валового внутрішнього продукту до 54,1%. У 2019 році він складає 62% від ВВП.

Поділитись: