В Україні інфікованих коронавірусом розподілятимуть за ступенем важкості захворювання у спеціальних пунктах ще до потрапляння в лікарню.

Такі пункти розгорнули по всій Україні на території лікарень першої хвилі госпіталізації, кажуть у Міністерстві охорони здоров'я.

« Всі пацієнти з респіраторними симптомами, які звертаються у заклад охорони здоров’я (самозвернення, направлення лікарем чи транспортування бригадою екстреної медичної допомоги) повинні пройти первинне скринінгове медичне розподілення ще до входу у приймальне відділення (відділення екстреної медичної допомоги)», — йдеться у повідомленні.

Первинне скринінгове медичне сортування передбачає:

  • одягання медичної маски на пацієнта та його супровід;
  • безконтактне вимірювання температури тіла пацієнта;
  • короткий збір анамнезу на виявлення респіраторних симптомів (кашель, нежить, задишка тощо).

Очікується, що це надасть медичним працівникам можливість розподіляти пацієнтів за ступенем важкості та госпіталізувати в лікарні лише тих хворих, які потребують цілодобового медичного спостереження. Така схема сприятиме зниженню ризиків інфікування на території лікарні для інших пацієнтів.

За останніми даними МОЗ, в Україні зафіксували 480 випадків інфікування коронавірусом, із них 11 людей померли. Ще 6 пацієнтів одужали.

Поділитись: