В Україні у 2019 році продовжать обговорювати можливість впровадження подвійного громадянства. Про це на прес-конференції 18 січня заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

«Я буду і надалі давати поштовх цій дискусії (навколо подвійного громадянства — ред.), я вважаю, що вона потрібна, так як і потрібне подвійне громадянство. Ми пережили умови, коли могли казати, що цей інструмент можемо оминути», — сказав Клімкін.

Він зазначив, що спочатку Україні необхідна «відверта і дуже щира» внутрішня дискусія навкого подвійного громадянства. Також необхідно визначити чіткі критерії для його отримання.

Клімкін додав, що в умовах війни не можна говорити про подвійне громадянство «для тих, хто сьогодні з російськими паспортами».

Уперше про необхідність дискусії щодо подвійного громадянства глава МЗС Павло Клімкін заявив у жовтні 2018.

Тоді він сказав, що в Україні подвійне громадянство може бути лише «за чітких умов».

«Ті, хто має російські паспорти, хай їх здають, всі інші – давайте розмовляти. Подвійне громадянство може бути лише за чітких умов. Його не зможуть мати військові командири, воно не дає можливості обіймати певні посади. Натомість у нас його носії порушують законодавство, хоча це ще не означає, що вони – злочинці», — заявив міністр.

Поділитись: