В Україні волонтери розробляють бойову ракету «Трембіта». Нею пропонують «перевантажити» російське ППО

Інженери–волонтери розробляють українську бойову ракету «Трембіта». Її пропонують використовувати для ураження цілей та як приманку для російських засобів ППО.
Про це йдеться в репортажі французького телеканалу France 24.
Розробкою ракети займаються інженери волонтерського конструкторського бюро PARS спільно з волонтерами громадської організації «Відсіч».
Розробники зазначають, що «Трембіта» буде в сотні разів дешевшою за західні аналоги. Зі слів інженерів, ракету можна використовувати як приманку для військ ППО росії, а через низьку ціну її збиття «буде невигідним» з економічної точки зору.
«Як ударна ракета, вона вже буде нести бойову частину, буде використовуватися дорога електроніка, яка дозволяє наводитися і попадати точно», — сказав інженер бюро PARS Сергій Бірюков.
Волонтери пояснюють, що низька ціна пов’язана зокрема з двигуном ракети, який не має жодної рухомої деталі та працює на бензині. Це робить його простим у виготовленні та застосуванні.
Бірюков додає, що головна ідея гучної ракети полягає в тому, щоб її «добре бачили на радарах» російські сили ППО й були змушені реагувати на неї.
«Нам надзвичайно вигідно "обмінювати" копійчану ракету на дорогущі постріли російських ППО. Рій із тридцяти "Трембіт" усе одно долатиме зенітну загорожу та доноситиме термобаричні "подаруночки"», — каже Сергій.
Детальніше про «Трембіту»
Згідно з заявленими характеристиками, ракета важитиме 100 кг і буде здатна нести термобаричний або комбінований осколково–фугасний заряд масою до 20 кг.
Ракета буде здатна долати близько 140 км польоту на максимальній швидкості в понад 400 км/год. Крім того, ракета може досягати висоти польоту від 30 до 2000 метрів, що дозволяє використовувати її в різних бойових сценаріях. Пуск здійснюватиметься з пневмокатапульти або за допомогою твердопаливного прискорювача.
Не єдиний проєкт
Крім того, інженери продемонстрували ще один проєкт — самонавідну установку для 120-мм мінометів «Чумак». Її суть полягає в тому, що вона здатна автоматично наводитися на ціль з урахуванням усіх поправок за допомогою встановленої точки на карті.
Винахідники зазначають, що така технологія допоможе швидко розгорнути батарею, виконати вогневе ураження та згорнутися. Таким чином військові зможуть уникати вогню у відповідь.
Автор: Олександр Донець
- Поділитися: