У Ковельській районній лікарні спільно з лікарями київського Інституту серця провели трансплантацію серця — вперше в Україні за останні 15 років.

Про це повідомив керівник Інституту серця Борис Тодуров, який брав участь в операції.

«Трансплантація серця. Після 15-річної перерви ми це зробили. Спільна бригада Інституту Серця і Ковельської районної лікарні. Пацієнта везли з Києва, оскільки неможливо було привезти донорське серце. Різдво для деяких стало справді другим народженням», — написав він.

У Ковельській лікарні розповіли, що лікарі успішно провели трансплантацію серця пацієнту з вираженою дилатаційною кардіоміопатією.

Дилатаційна кардіоміопатія — захворювання міокарду з вираженим порушенням насосної функції серця та розширенням обох шлуночків. Можливими причинами є: зловживання алкоголем, зміни в організмі при вагітності та пологах, вплив інфекції, зокрема вірусів, токсичних факторів, а також імунні зсуви в організмі.

Нагадаємо, 21 листопада 2019-го у Ковельській лікарні Волинської області успішно провели трансплантацію нирки. Це перша трансплантація у лікарні районного рівня.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile