Верховна Рада 13 липня остаточно ухвалила зміни до Повітряного кодексу України, які зокрема передбачають запровадження авіаційного збору для усіх пасажирів літаків та вантажів.

Про це повідомили у Мінінфраструктури.

Там кажуть, що закон встановлює однакові для всіх правила сплати державних зборів в авіації. Рішення підтримали 256 народних депутатів.

«Закон чітко визначає особливості справляння державного збору як за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, так і за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України», — розповідає міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Він зазначив, що обов’язковий збір діятиме для всіх пасажирів внутрішніх та міжнародних рейсів. Водночас він наголосив, що такі зміни не передбачають підвищення цін на квитки.

«Міжнародні компанії, які літають до нас, включають цей збір у ціну квитка окремим рядком — UD. Тому ще раз наголошую, підвищення цін на квитки через цей закон не відбудеться», — каже міністр.

Також, за його словами, сплата таких зборів — успішна міжнародна практика, яка використовується у таких країнах як Іспанія, Велика Британія, Франція, Німеччина, Австрія, США, Китай та Австралія.

Поділитись: