Президент України Петро Порошенко присвоїв звання генерал-майор полковнику медичної служби Людмилі Шугалей. Вона стала першою в Україні жінкою генералом серед військових.

Про це повідомив віце-прем’єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Перша жінка генерал серед військових! Сьогодні указом президента України Людмилі присвоєно чергове!!! звання генерал-майор. Ще в минулому році про це ніхто не мріяв, а якщо говорили, то як про теорію. Сьогодні це вже норма!», — написав він.

В указі президента йдеться, що Людмила Шугалей є начальником Військово-медичного управління Служби безпеки України.

Зазначимо, Людмилі Шугалей — стала першою жінкою, яка отримала військове звання генерала. Однак, в історії Україні жінкам уже присвоювали звання генерала, це були не військові звання, а спеціальні. Зокрема, у грудні 2004 року спеціальне звання генерал-майора міліції (на той час, ред.) отримала глава Департаменту громадських зв’язків МВС Тетяна Подашевська. І у липні 2018 року вперше присвоїли звання генерала поліції третього рангу очільниці Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України Оксані Хоменко.

«Є військові звання генерала, і є спеціальні. Президент справді вперше присвоїв військове звання генерала жінці. Тому що ця особа є військовослужбовцем Служби безпеки України», — пояснив у коментарі Громадському прес-секретар МВС Артем Шевченко.

Нагадаємо, 12 жовтня Порошенко підписав закон про рівні права жінок і чоловіків під час служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях.

Як повідомлялося, у Саудівській Аравії в межах процесу лібералізації влади жінкам вперше в історії дозволили працювати нотаріусами.

Раніше в Саудівській Аравії жінки вперше отримали водійські посвідчення, що тепер дає їм офіційне право керувати автомобілем. Заборона на водіння для жінок була чинною з 1990 року. До 2018 року Саудівська Аравія була єдиною країною у світі, де жінкам заборонялося сідати за кермо.

Також у Саудівській Аравії жінкам дозволили відкривати власний бізнес без згоди чоловіка або «опікуна». Крім того, жінкам від 25 років дозволили ви’їжджати без супроводу чоловіків.

До цього в Саудівську Аравію вперше в історії призначили послом жінку

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile