Фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у межах Всеукраїнської кампанії проти булінгу запускає проєкт DOCU/ТИЖДЕНЬ. У межах цього проєкту в школах покажуть стрічки про цькування, зокрема про кібербулінг.

Реєстрація для шкіл триває до 4 жовтня.

«Ми хочемо, щоб кожна дитина незалежно від середовища, у якому вона перебуває, – цифровому чи в школі, почувалася захищеною», — кажуть творці проєкту.

За даними опитування, представленого 4 вересня 2019 року Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), в Україні 29% опитаних підлітків були жертвами кібербулінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття.

Організатори впевнені, що проведення шкільного DOCU/ТИЖНЯ допоможе учасникам освітнього процесу, включаючи батьків, глибше зануритись у проблему булінгу задля пошуку її вирішення. 

Програма проєкту була розроблена спеціально для освітніх закладів, разом з Міністерством освіти і науки, правозахисниками та психологами. Школи, які долучаться до DOCU/ТИЖНЯ, зможуть показати учням документальні стрічки «Булер» американського режисера Лі Гірша та «Джованні та балет на воді» голландської режисерки Астрід Буссінк.

Вчителі отримають методичні рекомендації для проведення уроків та обговорень у класі.

Участь у програмі безкоштовна, але відбір шкіл-учасниць відбуватиметься на конкурсній основі. На підтримку проєкту організатори відзняли ролик, у якому знявся Ігор Хворостяний — Амбасадор Кампанії проти кібербулінгу, радник із питань мови проєкту «Навчаємось разом», автор он-лайн курсів «Лайфхаки з української мови та літератури». 

Амбасадорами DOCU/ТИЖНЯ про булінгу стали також ведуча Марічка Падалко та вокалістка гурту HARDKISS Юлія Саніна.

Кампанія проти кібербулінгу Docudays UA стартувала у березні 2019 року. Її мета — зменшити прояви кібербулінгу через інформування суспільства та реалізацію освітніх програм, а також адвокатування зміни державної політики у сфері протидії кібербулінгу. 

Поділитись: