Війна / Донбас

В українських ЗС понад 9 тисяч дезертирів — Міноборони

УНІАН
Війна/Донбас/В українських ЗС понад 9 тисяч дезертирів — Міноборони
Зберегти
Вигляд
В українській армії нараховується 9,3 тисячі дезертирів. Про це під час засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони повідомив перший заступник міністра оборони Іван Руснак, передає УНІАН.

Відтак, Комітет з питань нацбезпеки і оборони вирішив рекомендувати парламенту ухвалити законопроект, який дозволить доукомплектувати ЗСУ майже на 10 тисяч осіб взамін тих, хто або дезертирував, або добровільно здався в полон. 

Коментуючи законопроект №9454, Руснак зауважив, що документом пропонується впровадити поняття «призупинення військової служби». «Це пов’язано з тим, що на сьогодні 9 тисяч 268 осіб дезертирували із Збройних сил України. Тому це поняття буде застосовано до осіб, які самовільно залишили військову частину, дезертирували з військової служби або добровільно здалися в полон», — сказав перший заступник міністра.

За його словами, такі військовослужбовці будуть визнані такими, що не виконують свої військові обов’язки, і будуть виключені з чисельності ЗСУ. «Це рішення дасть можливість доукомплектувати ЗСУ на 9 тисяч 300 осіб, які на сьогодні фактично є вакантними», — пояснив Руснак.

Також він запропонував, щоб за цими дезертирами зберігалася заробітна плата і статус військовослужбовця, за винятком, коли щодо них буде винесений обвинувальний вирок.

У свою чергу голова комітету Сергій Пашинський виступив проти того, щоб дезертирам нараховувалася заробітна плата. 

Раніше у Головній військовій прокуратурі повідомляли, що за 4 роки в Україні відкрили понад 11 тисяч проваджень через дезертирство та ухилення від служби.

Пов`язані новини