Державний комітет телебачення і радіомовлення України заборонив ввозити в Україну 13 книг, у яких є ознаки пропаганди РФ.

Про це повідомляє прес-служба комітету.

«Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Дресс Шоу», ТОВ «Етніктрейд», ТОВ «Якабу Трейд», ТОВ «Форс Україна», ТОВ «Перо» та ПП «Видавництво «Махаон-Україна» у видачі дозволів на ввезення з території держави-агресора 13 книжок, у яких наявні ознаки пропаганди держави-агресора», — йдеться в повідомленні.

Серед заборонених книг є підручник з англійської мови для школярів російського видавництва «Р-Плюс», розмальований прапорами збройних формувань РФ.

Також не дозволили розповсюджувати в торговельних мережах України книгу Микити Непряхіна «Убеждай и побеждай. Секреты эффективной аргументации», в якій ілюстраціями для ідей є цитати Леніна і Сталіна, що є прямою пропагандою комуністичної ідеології, забороненої в Україні.

Заборонили книгу Торчинова «Путь запредельного: Религии мира. Психотехника и трансперсональные состояния», яка, на думку експертів, розпалює міжетнічну та релігійну ворожнечу. Крім того заборонили ввезення книги творів Сергія Довлатова видавництва «Азбука Аттикус». У передмові до книги пропагується російський актор Сергій Безруков, який є у списку осіб, що створюють загрозу національній безпеці України.

Нагадаємо, минулого року комітет Держкомтелерадіо відмовив 97 видавництвам, які мали намір поширити 477 тисяч примірників видань« антиукраїнського змісту».

Відомство склало 27 адміністративно-господарських протоколів через порушення правил розповсюдження видавничої продукції. Сума штрафних санкцій становила понад 1 мільйон гривень.

Раніше Порошенко повідомив, що в українських книгарнях частка видань державною мовою у 5 разів перевищує російськомовні книжки та брошури.

/Віталій Кудирко

Поділитись: