Національна енергетична компанія Укренерго анонсувала плани з будівництва низки енергоакумулюючих станцій загальною потужністю 2,5 гігават енергії.

Національна енергетична компанія Укренерго анонсувала плани з будівництва низки енергоакумулюючих станцій загальною потужністю 2,5 гігават енергії.

Про це заявив очільник Укренерго Всеволод Ковальчук, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Необхідність будівництва акумулюючих станцій пояснюється зростанням ролі відновлювальних джерел енергії в енергетичній системі України.

«Виходячи з того, як зростатиме частка сонячних та вітряних електростанцій, до 2025 року нам необхідно побудувати 2,5 гігават маневрених потужностей — так званих energy storages на літієвих батареях та газопоршневих станцій», — повідомив Ковальчук.

Приблизна вартість будівництва акумуляторів складає 55 мільярдів гривень.

За його словами, існує ще декілька сценаріїв побороти дисбаланс в мережі, пов'язаний зі зростанням ролі відновлювальних джерел енергії. Перший передбачає скорочення потужності українських атомних електростанцій та збільшення кількості ТЕС.

Другий варіант — обмеження роботи сонячних та вітрових електростанцій в пікові години роботи, що призведе до ще більших втрат, так як державі доведеться компенсувати власникам таких електростанцій недовироблену електроенергію.

Очільник Укренерго також запропонував стимулювати будівництво акумуляторів шляхом запровадження спеціального тарифу на зразок «зеленого».

За словами Ковальчука, перші такі акумулятори почнуть роботу в 2020 році. Їхня потужність складе 500 мегават.

Будівництво енергосховищ набуває популярності у світі. Так, Ілон Маск побудував подібне — Tesla Powerpack у Південній Австралії потужністю 100 мегават за 100 днів.

Поділитись: