Державний концерн Укроборонпром наразі не бачить можливості виготовляти апарати штучної вентиляції легенів на заводі «Буревісник», оскільки він перебуває у стані банкрутства і немає сертифікації для виготовлення медичного обладнання. Водночас там розглядають інші варіанти допомоги.

Про це в ефірі hromadske повідомив заступник гендиректора Укроборонпрому з питань взаємодії з органами державної влади Мустафа Найєм.

«Що можливо зробити — це залучити фахівців з «Буревісника», взявши частково документацію, яка там є, відновити документацію, пройти повторно сертифікацію і вже за допомогою приватного бізнесу швидко налагодити таке виробництво», — сказав Найєм.

Він зазначив, що для цього потрібне відповідне фінансування, однак наразі з ним проблем немає.

«Зараз більше питання, чи є в України спроможні групи інженерів, конструкторів і виробників, які можуть долучитися і видко зробити велику кількість», — розповів заступник гендиректора. 

Раніше державний концерн «Укроборонпром» відновив частково знищену конструкторську документацію апаратів штучної вентиляції легенів БРІЗ-Т і готовий був передати копії приватним виробникам, які можуть швидко налагодити виробництво приладів. Йдеться про документацію на невійськову продукцію медичного призначення.

23 березня заступник глави МОЗ, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв, що в Україні є понад 3,5 тисячі апаратів штучної вентиляції легенів.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.

Поділитись: