В державному концерні Укроборонпром планують створити щонайменше 6 галузевих держкорпорацій, навколо яких будуть зібрані підприємства ракетобудівної, авіаційної, авіаремонтної, бронетанкової, радарних і морських систем. Сам держконцерн ліквідують.

Про це заявив заступник генерального директора Укроборонпрому і глава Офісу трансформації концерну Роман Бондар, повідомляє пресслужба корпорації.

У концерні вже створили Офіс трансформації і Стратегічний Комітет. Обидві команди, у співпраці з керівниками підприємств, розробляють галузеві стратегії.

«Наприклад, до складу бронетанкового холдингу, під кодовою назвою ZIMM, увійшли підприємства, які здійснюють ремонт, виготовляють компоненти, проводять дослідження і створюють кінцевий продукт. Такий собі повний виробничий цикл», — йдеться у повідомленні.

За словами Бондара, «подібним чином будуть створені й інші галузеві холдинги, в основі яких будуть найбільш прогресивні і перспективні підприємства Концерну».

«Що стосується самого Концерну, то в тому вигляді і в тій ролі, як він створювався, він точно припинить існування. Ми вважаємо, що Укроборонпром повинен бути ліквідований в результаті реформи», — заявив Бондар.

Він додав, що реформувати неефективну систему корпоративного управління державними оборонними підприємствами неможливо без зміни законодавчих рамок: прийняття змін до Закону України «Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі» і прийняття нового Закону України «Про корпоратизацію підприємств ОПК».

За словами Бондаря, на сьогодні проєкти законів перебувають на розгляді профільного комітету ВРУ, і реформа Укроборонпрому безпосередньо залежить від ефективності парламенту.

«Без необхідних законів термін створення корпорацій становитиме близько 2,5 років. З прийняттям законів - реально впоратися за 6-9 місяців», — повідомив він.

Поділитись: