В рамках урядової програми «Доступні ліки» у 2019 році з'явиться послуга «електронний рецепт». Як повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, послуга буде доступна з квітня.

«З квітня запроваджуємо нову послугу — електронний рецепт. Не матиме значення ні місце виписки рецепту, ні місце видачі препаратів», — повідомив Гройсман.

Прем'єр пояснив, що рецепт, що отримали, наприклад, в Києві, можна буде показати в будь-якому іншому місті чи селищі в аптеці з наліпкою програми «Доступні ліки».

Зараз таких аптек понад 7800 по всій Україні.

Раніше повідомлялось, що Міністерство охорони здоров’я планує розширити програму «Доступні ліки» препаратами з державних закупівель у 2019 році.

Програму «Доступні ліки» запровадили у квітні 2017 року. За 9 місяців минулого року було продано ліків на 614 мільйонів гривень за 14 мільйонами рецептів. На 2018 в бюджеті закладено 1 мільярд гривень для відшкодування ліків.

Щоб ці гроші використовувалися раціонально, уряд зобов’язав голів місцевих адміністрацій щомісяця звітувати як в їх регіонах реалізується програма «Доступні ліки».

Програма передбачає забезпечення необхідними ліками хворих на діабет, астму та серцево-судинні захворювання.

Поділитись: