Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства прогнозує, що у 2020 році економіка України зросте на 3,7% за консервативними оцінками та на 4,8% за оптимістичним сценарієм розвитку подій.

Про це повідомив заступник міністра економіки Сергій Ніколайчук під час прес-брифінгу у Кабінеті міністрів 22 жовтня.

«По цьому (2019) року ми теж очікуємо невеличке прискорення зростання ВВП порівняно з попереднім роком. Якщо попереднього року ВВП зростало на 3,3%, то цього року ми очікуємо 3,5%... На наступний рік ми очікуємо пришвидшення зростання до 3,7%», — повідомив Ніколайчук.

У Міністерстві розвитку економіки зазначають, що свої прогнози щодо економічного зростання України розроблять у Нацбанку та МВФ. Разом з цим свій прогноз презентували у Світовому банку, де також очікують, що українська економіка зросте на 3,7% у 2020 році.

Також у Мінекономіки зазначають, що прогноз економічного зростання України покращується попри те, що світова економіка навпаки уповільнюється.

«Економіка України є чи не єдиною, щодо якої покращили показники зростання. Наразі світова економіка входить у кризу», — наголосив міністр економіки Тимофій Милованов.

Зазначимо, що внесений на розгляд парламенту бюджет на 2020 рік побудований на основі макроекономічного прогнозу Міністерства економіки, який склали весною 2019 року, ще до зміни уряду. Зокрема, у цьому пронозі закладено курс долара на рівні 28,2 гривні за долар, в той час як наразі курс валют є набагато нижчим. Також в старому прогнозі не розраховано результатів від реформ, які уряд має намір провести в Україні найближчим часом, зокрема земельної реформи.

Раніше повідомлялось, що новий макроекономічний прогноз уряду мають опублікувати до кінця жовтня.

Поділитись: