У Кабінеті міністрів України розглядають план диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, в межах якої з одного джерела Україна не зможе отримати понад 30% енергетичного ресурсу (нафти, газу чи вугілля).

Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель під час Київського економічного форуму 8 листопада.

«Уряд розглядає можливість диверсифікації постачання енергетичних ресурсів в Україну. Закладається логіка, що не може бути більше ніж 30% джерел постачання з одного джерела. Для ядерного палива закладаєтеся логіка — не більше 51% постачання з одного джерела енергії», — повідомив Оржель.

Він також зазначив, що Україна має ставати більш енергонезалежною та використовувати більше енергоресурсів — газу, нафти та вугілля — які видобуваються в Україні.

«Україна видобуває приблизно 1,2-1,4% від тих запасів, які є, інші країни — 4-5%. В України поганий показник зважаючи на те, що ми незалежна країна», — додав Оржель.

У січні-жовтні 2019 року Україні імпортувала на 45,4% більше газу, ніж за аналогічний період попереднього року.

Напередодні у Національному банку підрахували, що Україна може втратити до 0,9% свого ВВП через припинення транзиту російського газу.

Авторка: Христина Бельскіте

Поділитись: