Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України презентувало програми підтримки малого та мікробізнесу, який постраждав від карантину. Надалі в уряді планують обговорити, що робити з єдиним соціальним внеском для тих підприємців, які тимчасово не працюють.

Наразі основні програми з підтримки малого бізнесу полягають у наданні пільгових кредитів. Зокрема, уряд розширив програму «5-7-9» та дозволив брати дешевші кредити підприємцям для того, аби підтримати їхню платоспроможність. Також в межах цієї програми можна взяти кредит під 0% річних для того, аби оплатити існуючі позики у банку. На ці цілі виділили 35 мільярдів гривень.

Ще одна кредитна програма для підприємців — «Нові гроші». В межах неї планують видавати пільгові кредити під 3% річних на 2 роки.

4,7 мільярда гривень уряд виділив на виплати з так званого тимчасового безробіття. Їх виплачуватимуть тим людям, яких відправили у неоплачувані відпустки через карантин. Виплати здійснюватимуть на рахунки роботодавців за умови, що вони не звільнятимуть своїх працівників.

Щодо єдиного соціального внеску, який роботодавці вимушені сплачувати, навіть не отримуючи прибутків на період карантину, то його подальшу долю наразі обговорюють з Мінфіном та Мінсоцполітики для «пошуку комплексного збалансованого рішення»

«Ми бачимо ріст заявок по програмі з часткового безробіття. Ми звертаємось до всіх підприємців активно користуватися й іншими запропонованими механізмами. Більше того, нам дуже важливо чути зворотні думки і конкретні пропозиції від бізнесу. Ми готові до діалогу і до компромісних спільних рішень», — повідомив міністр розвитку економіки Ігор Петрашко.

Він нагадав, що карантин пом'якшується з 11 травня. Це означає, що низка малих підприємств зможуть повністю або частково відновити свою роботу.

Напередодні Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроєкт, яким пропонують звільнити фізичних осіб-підприємців від ЄСВ за травень.

Поділитись: