Економіка / Макроекономіка

В уряді вважають, що економіка України може зростати на 5% щороку, проте прогнозують ріст на 3%

Кабмін
Економіка/Макроекономіка/В уряді вважають, що економіка України може зростати на 5% щороку, проте прогнозують ріст на 3%
Зберегти
Вигляд
У Кабінеті міністрів України вважають, що економіка має зростати на 5% щороку і більше. Водночас відповідно до прогнозів уряду та Нацбанку, зростання валового внутрішнього продукту України у 2019 році складе лише 3%.

«Економіка має відновлюватися і зростати. На уряд покладені великі завдання. Ми ставимо пріоритетом зростання економіки на 5 і більше відсотків», — повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками інвестиційної компанії Dragon Capital.

За словами Гройсмана, зростання економіки вдасться забезпечити шляхом проведення реформ у медичній, освітній сферах, а також покращенню бізнес-клімату.

Нагадаємо, що за прогнозами Національного банку України, у 2019 році економіка має зрости на 2,5%. У Міністерстві економічного розвитку прогнозують зростання ВВП України у 2019 році на 3%, у 2020 році — на 3,1%, а у 2021 році — на 3,9%.

«У 2019 році, як і раніше прогнозувалося, зростання реального ВВП уповільниться до 2,5%. Це пов’язано з жорсткою монетарною політикою, необхідною для зниження інфляції до цілі, та стриманою фіскальною політикою, зумовленою погашенням значних обсягів державного боргу цього року», — повідомляли у Нацбанку.

Проте, попри негативний ефект, який висока облікова ставка робить на економічне зростання, там ухвалили рішення не знижувати її та залишили на рівні 18%.

Пов`язані новини