В уряді запевнили, що військове кладовище на Київщині менш ніж на 1% вплине на Смарагдову мережу
Національне військове меморіальне кладовище, яке планують створити у Гатненській громаді Київської області, менш ніж на 1% вплине на Смарагдову мережу.
Про це заявив перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький, передає кореспондент hromadske.
Смарагдова мережа — це мережа природоохоронних територій, яку створили на виконання положень Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.

Краснолуцький зазначив, що ця мережа не передбачає заборону на будь-яку господарську діяльність. Натомість цю ділянку треба використовувати для збереження місць гніздування птахів (якщо вони там є) або місць міграції.
«Смарагдова мережа — це не заборона на будь-яку господарську діяльність. Наприклад, Подільські товтри. Туди входить повністю Кам'янець-Подільський з населенням понад 200 000 жителів, де люди живуть, ведуть господарську діяльність, працюють заводи тощо. Величезне місто входить у цю територію Смарагдової мережі», — сказав він.
Краснолуцький додав, що кладовище буде розміщене на площі 130 га, а вирубуватися буде не більше ніж 10% зелених насаджень. Тож площа впливу на Смарагдову мережу, яка загалом займає 6 тисяч га, становить менш ніж один відсоток.
Заступник директора держустанови «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко додав: на відміну від природнозахисного фонду, де заборонено будь-яку діяльність, зокрема зі знесення зелених насаджень, Смарагдова мережа — це мережа, де захищається не ліс.
«Тобто в лісі може відбуватися будь-яка діяльність, але зі збереженням власне охоронних у них біотопів. Знесення зелених насаджень у Смарагдовій мережі абсолютно не свідчить про те, що ми якось порушуємо вимоги Бернської конвенції щодо збереження лісів, бо конвенція охороняє виключно охоронювані біотопи, а не ліси на цих земельних ділянках», — сказав він.
- Поділитися: