Вартість набору товарів для новонароджених українців, що видається у рамках програми «пакунок малюка» складає 3 377,8 гривні.

У переліку товарів, які входять у «пакунок», близько 25 речей, які, за розрахунками уряду, мають задовольнити потреби, що виникають одразу після народження дитини.

«До «пакунка малюка» МОЗ рекомендувало не включати жодних медикаментів, бо їх має призначати лікар, та жодних пляшечок і дитячих сумішей, бо необхідно підтримувати грудне вигодовування», — повідомила гендиректорка директорату стратегічного планування і євроінтеграції МОЗ Ірина Литовченко.

Зазначимо, що наприкінці травня, коли в уряді презентували концепцію «пакунку малюка», його орієнтована вартість складала 5 тисяч гривень. В уряді розрахували, що економія коштів від зменшення вартості «пакунку малюка» складе 179 мільйонів гривень.

30 травня на засіданні уряду презентували концепцію «пакунку малюка» а також «муніципальної няні». Зокрема, там пропонували компенсувати частину вартості послуг няні для працюючих батьків з бюджету.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, до кінця 2018 року новонародженим українцям мають видати близько 100 тисяч «пакунків малюка».

«Ми вийшли на 59% забезпечення від заявок. До кінця року орієнтовно 100 тис. маленьких українців отримають «пакунок малюка». Ми тільки починаємо», — заявляв Гройсман наприкінці вересня 2018 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile