Технології

В Японії вирішили записом гавкання собак відлякувати оленів від колій

17 січня, 2018 17:40
Технології/В Японії вирішили записом гавкання собак відлякувати оленів від колій
Зберегти
Вигляд
В Японії протестували поїзд з динаміком, що видає звуки гавкання собак для відлякування оленів. Масовий запуск системи планується на кінець 2018 року.

В Японії протестували поїзд з динаміком, що видає звуки гавкання собак для відлякування оленів. Масовий запуск системи планується на кінець 2018 року.

Про це повідомляє видання Asahi Shimbun з посиланням на японський Інститут досліджень залізничних технологій.

Система допоможе знизити смертність тварин на залізничних коліях і одночасно позбавить поїзда від пошкоджень. Вчені стверджують, що 3-секундний звук пирхання оленів приваблює їх увагу, а 20-секундний звук гавкоту собак відлякує тварин від поїздів.

За даними перших нічних тестів, кількість оленів навколо експериментального поїзда зменшилася вдвічі. У разі успішного тестування, систему встановлять там, де зазвичай зустрічають оленів.

Зіткнення з оленями — серйозна проблема японських залізничників. Тварини приходять до шляхів через нестачу заліза і злизують частки металу, оскільки залізо — важлива частина їхнього раціону. Влада намагалася боротися з проблемою, розкидаючи по шляхах фекалії левів, але їх запах швидко вивітрювався.

У 2016 році в Японії зафіксували 613 випадків смертей тварин на шляхах, через які кожен раз в розкладі поїздів виникала півгодинна затримка.

Раніше повідомлялось, що в Японії робот-вовк відлякуватиме шкідників урожаю.

Більше про:
# тварини
# Японія
Пов`язані новини