Війна

В ЄС закликали припинити блокаду Донбасу

16 лютого, 2017 12:08
Війна/В ЄС закликали припинити блокаду Донбасу
Зберегти
Вигляд
lead
В Європейському Союзі закликали припинити блокаду залізничного сполучення на Донбасі, оскільки це може призвести до енергетичної кризи.

В Європейському Союзі закликали припинити блокаду залізничного сполучення на Донбасі, оскільки це може призвести до енергетичної кризи.

Про це заявили у Представництві ЄС в Україні, повідомляє «Європейська правда».

«Блокада залізничного сполучення між контрольованими державною владою територіями та ОРДіЛО суперечить інклюзивному підходу до громадян України, які проживають на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Відповідальні за початок блокади повинні негайно її припинити. Влада ж, своєю чергою, має вирішити цю проблему якнайшвидше», — йдеться в коментарі.

В ЄС зауважили, що блокада зменшує обсяги поставок вугілля з окупованих територій. Внаслідок цього функціонування найбільших електростанцій в Україні може опинитись під загрозою.

«Це, в свою чергу, може спричинити енергетичну кризу, що зашкодить громадянам України по обидві сторони лінії розмежування. З огляду на це, План заходів щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, ухвалений Кабінетом міністрів України у січні є вкрай важливим, адже полегшить життя місцевого населення», — зазначається у коментарі.

У представництві також наголосили, що прозорість руху товарів через лінію розмежування дасть змогу боротись проти нелегальної торгівлі та контрабанди.

«Ми закликаємо українську владу посилити свої зусилля у цій сфері. Мінські домовленості залишаються основою мирного та довготривалого розв’язання конфлікту з повагою до суверенності та територіальної цілісності України», — додали в представництві.

26 грудня добровольці оголосили про блокаду окупованих територій. Колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

Водночас, секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що рішення групи добровольців про блокування непідконтрольних владі України територій Донецької і Луганської областей перебуває виключно у компетенції президента України.

6 лютого на трасі під Бахмутом стались сутички учасників «блокади» з поліцією. У свою чергу, міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш вважає, що дії учасників «економічної блокади» окупованого Донбасу суперечать українському законодавству, а тому дії поліції щодо «блокадників» є абсолютно обґрунтованими.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини