ВАКС визнав депутата Герасимова винним у недостовірному декларуванні, але звільнив від покарання

Вищий антикорупційний суд визнав народного депутата Артура Герасимова винним у недостовірному декларуванні, але звільнив його від покарання через закінчення строків провадження.
Про це повідомила громадська організація Transparency International Ukraine.
Так, ВАКС визнав депутата від фракції «Європейська Солідарність» винним за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу та призначив йому штраф у 51 тисячу грн, а також позбавив права обіймати певні посади в органах державної влади на один рік.
Для кримінального правопорушення, за яке передбачене менш суворе покарання, ніж обмеження волі, строк давності становить два роки. У справі Герасимова цей термін минув, тож його звільнили від озвученого покарання.
Депутата звинувачували в тому, що він не вніс до декларації за 2020 рік відомості про об'єкт нерухомості в іспанській провінції Аліканте вартістю 190 тисяч євро (ціна станом на 2013 рік).
За даними Transparency International, у березні 2023 року прокурор САП передав справу до суду, змінивши кваліфікацію обвинувачення з кримінального проступку на нетяжкий злочин: із ч. 2 ст. 366-2 ККУ, за якою максимальне покарання — 2 роки за ґратами, на ч. 1 ст. 366-2 ККУ, за якою максимальне покарання — обмеження волі.
Сам Герасимов звинувачення відкидав і стверджував, що придбав нерухомість у 2013 році, до початку політичної діяльності, та подарував її батькам. Тому він вважає, що не мав вказувати цю нерухомість у декларації.
Розслідування щодо політика розпочали після публікацій журналістів програми «Схеми». Уперше Герасимов став депутатом у квітні 2017 року. У серпні 2019 року його знову обрали до парламенту. За даними журналістів, за цей час він жодного разу не вніс даних про маєток у декларацію.
Не перший такий випадок
У березні ВАКС виправдав у декларуванні недостовірної інформації двох народних депутатів від «Слуги Народу» — Юрія Камельчука та Максима Пашковського.
Пізніше Вищий антикорсуд закрив справу проти депутата від фракції «Батьківщина» Михайла Волинця про недостовірне декларування — також через закінчення строків давності.
Таке ж відбулося з Маргаритою Шол від «Слуги Народу» та Іриною Констанкевич від групи «За майбутнє».
У Центрі протидії корупції зазначали, що зараз виявити брехню в деклараціях або необґрунтовані активи народних депутатів та інших чиновників майже неможливо, оскільки Верховна Рада досі не відновила обов’язкове декларування, публічний доступ до декларацій та повні перевірки.
- Поділитися: