ENRU

Вантажний корабель Dragon відправив на МКС різдвяні подарунки

08ba786515cec4a5d
SpaceX Dragon, архів Фото: NASA

Ракета Falcon 9 американської компанії SpaceX стартувала на Міжнародну космічну станцію з вантажним кораблем Dragon. На борту вантажного корабля — понад дві тонни продуктів, наукове обладнання та різдвяні подарунки.

Про це повідомляє Daily Mail.

У NASA додали, що «у справжньому стилі Санта Клауса» вони не розкриють публічно, що приховується у різдвяних подарунках для астронавтів. Однак кажуть, що відправлять електронним шляхом копію нещодавно випущеного фільму «Зоряні війни: останні джедаї», аби на МКС теж відпочили.

Цим запуском SpaceX вперше в історії повторно використала і перший ступінь ракети, і космічний вантажний корабель одночасно.

Згідно з розрахунками, вантажний корабель Dragon повинен прибути на МКС в неділю 17 грудня. Dragon буде перебувати на орбіті близько місяця, після цього повернеться на Землю з результатами експериментів для NASA, додає «Голос Америки».

На початку грудня засновник SpaceX Ілон Маск заявив, що компанія намагатиметься повторно запустити орбітальну ракету та космічний корабель уперше в історії.