Світ / Сусідні країни

Вартість акцій «Яндекс» знизилась на $1 млрд після новин про намір «Сбербанка» купити частку компанії

РБК
Світ/Сусідні країни/Вартість акцій «Яндекс» знизилась на $1 млрд після новин про намір «Сбербанка» купити частку компанії
Зберегти
Вигляд
Вартість акцій Yandex N.V. — головної компанії групи «Яндекс» — різко знизились на тлі публікації новин про намір російського державного «Сбербанка» увійти в капітал компанії. Згодом це повідомленні у банку спростували.

Однак вартість акцій протягом декількох хвилин знизилась на Московської біржі з 2356,5 до 2185 рублів: мінус 7,28% від максимуму дня, а на біржі NASDAQ - з $35,9 до $33: мінус 8%. Відтак, за підрахунками ЗМІ, компанія втратила понад 10% своєї вартості — в абсолютних цифрах це приблизно 1,1 мільярда доларів.

Стрибок котирувань, що трималися протягом дня приблизно на одному рівні, пішов після того, як російські видання «Ведомости» і The Bell повідомили, що «Сбербанк», який володіє зараз лише золотою акцією «Яндекса», має намір стати великим акціонером інтернет-компанії.

За даними The Bell, банк претендує на щонайменше 30-відсоткову частку в капіталі «Яндекса» і на отримання права вето щодо ключових питань. Джерела «Ведомостей» стверджують, що за рахунок придбання акцій типу B, кожна з яких дає на зборах акціонерів «Яндекса» відразу десять голосів, «Сбербанк» може отримати фактичний контроль над компанією.

Глава «Сбербанка» Герман Греф і його перший заступник Лев Хасіс — саме він, за версією The Bell, веде переговори — спростували «Ведомостям» сам факт обговорення угоди, яка дала б банку пакет, що дає значний вплив на «Яндекс».

Як повідомило виданню РБК джерело, близьке до переговорів, ініціатором перемовин виступив перший заступник голови правління «Сбербанка» Лев Хасіс.

«Яндекс» — російська транснаціональна компанія, зареєстрована у Нідерландах, яка володіє однойменною пошуковою системою в інтернеті, інтернет-порталами і службами в декількох країнах. Найбільш помітне місце займає на ринках Росії, Туреччини, Білорусії і Казахстану.

Пов`язані новини