Щоб перевидати один новий підручник накладом у середньому 300 тисяч примірників, необхідно 12 мільйонів гривень. Про це в ефірі Громадського повідомив Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України.

«Відповідно до нормативних документів і до можливостей бюджету у нас підручник друкується раз на 5 років, є таке правило: усі підручники друкуються раз на 5 років», — сказав Хобзей.

Говорячи про перевидання нового підручника з історії для учнів 11 класу, він зазначив, що такий підручник буде надрукований у настпному році. «Зараз ми надрукували, згідно з програмами, 10 клас і наступного року ми надрукуємо 11 клас», — наголосив Хобзей.

Він зазначив, що не зважаючи на те, що у нинішньому підрчунику з історії для 11 класу (виданого в 2011 році, ред.) немає інформації про події Революції Гідності, вони уже закладені у шкільній програмі.

«Програму ми змінили, і зараз чітко в програмі сказано про події Євромайдану, агресію Росії на Донбасі, анексію Криму Росією та інше», — сказав представник Міносвіти.

Відповідаючи на питання, скільки коштує перевидати один підручник, він сказав: «Наклад 300 тисяч, вартість підручника близько 40 гривень. Це вийде 12 мільйнів гривень один підручник. Але ми мусимо друкувати ще лінійку підручників».

Раніше повідомлялось, що в Україні за державний кошт надрукують підручники з англійської мови британських видавництв.

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич у вересні пояснила причини затримки друку підручників: обмежені поліграфічні потужності, погана процедура експертизи, а також блокування закупівель видавництвами через судові позови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова українська школа: 9 змін, які пропонує Міносвіти

Поділитись: