У Києві з 14 липня вартість проїзду у міському транспорті зросте. Квиток коштуватиме від 6 гривень 30 копійок за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою, та 8 гривень — за разову поїздку.

Про це заявив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, йдеться  на  сайті КМДА. Система тарифів зміниться для усіх видів громадського транспорту. Постійним користувачам громадського транспорту обіцяють систему знижок.

«Із 14 липня встановлюється новий тариф на проїзд у міському транспорті столиці. Пасажири, котрі користуються проїзними квитками на місяць та безконтактними картками, при їх поповненні сплачуватимуть за одну поїздку від 6,3 грн», — заявив Давтян. 

Нижчу вартість проїзду встановили для киян, які користуються транспортом постійно. Гості столиці чи ті, хто їздить у громадському транспорті рідко, будуть змушені заплатити за проїзд по 8 грн.

Подорожчання транспорту у КМДА називають вимушеним. За словами Давтяна, останнє підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня відбулось у лютому 2015 року. А у 2017 році відбулось коригування окремих його складових.

«Це складне рішення. І ми вимушені були його ухвалити, аби уникнути загрози транспортного колапсу в столиці», — підсумував він.

У КМДА кажуть, що наразі економічно обґрунтований тариф на перевезення 1 пасажира, що враховує всі видатки, становить у метро — 8,27 грн, у наземному транспорті — 8,77 грн.

Раніше повідомлялося, що Київська міська рада збільшила доходи міського бюджету на 1,5 мільярди гривень та видатки на 4,5 мільярди гривень.

Поділитись: