У Ватикані відновила роботу комісія з боротьби з сексуальним насильством в духовенстві. Мандат попередньої завершився в грудні.

У Ватикані відновила роботу комісія з боротьби з сексуальним насильством в духовенстві. Мандат попередньої завершився в грудні.

Про це повідомляє Reuters.

До складу комісії увійшли 16 людей — порівну чоловіків та жінок з усіх континентів. Серед членів комісії є жертви насильства з боку католицьких священиків.

9 представників – нові члени комісії, 7 з них відновили на посаді після завершення попереднього трирічного мандату. Очолює комісію кардинал Шон О'Меллі.

До складу комісії увійшли вчені, психологи, священики і монахині з усього світу, а саме: США, Великобританії, Австралії, Нідерландів, Ефіопії, Індії, Італії, Тонги, Німеччині, Бразилії, Польщі, Південної Африки, Філіппін і Замбії.

Комісія збиратиме свідчення людей, які стали жертвами насильства, після чого має представити Папі Римському рекомендації, які дозволять запобігти подібним злочинам у майбутньому.

Рішення про відновлення роботи комісії ухвалили після критики на адресу Папи Римського, коли він минулого місяця заявив в Чилі, що звинувачення чилійського єпископа Хуана Барроса в покриванні сексуального насилля були наклепом і що Ватикан не отримав конкретних доказів проти нього.

Незабаром призначили слідчого щодо сексуального насильства в церкві, щоб вивчити звинувачення в тому, що єпископ Хуан Баррос приховав злочини проти неповнолітніх.

12 січня в Україні набув чинності закон про кримінальну відповідальність за домашнє насильство. 

/Марина Балан

Поділитись: