Хворі на діабет, гемофілію та хронічні хвороби нирок та родичі пацієнтів знову прийшли до Кабінету міністрів вимагати від влади відновлення постачання ліків та поновлення процедур гемодіалізу.

Тиждень тому прем’єр-міністр Арсеній Яценюк уже підписав указ про виділення коштів, однак за призначенням вони досі не надійшли. Як розповіла учасниця акції, мати дитини, хворої на гемофілію, ліки не завозяться з березня. Раніше необхідні препарати могла надати швидка допомога, однак станом на сьогодні у швидких ліків теж немає.

 

 «Їх немає на швидких, а на гарячій лінії Терещенко (Альона Терещенко – перший заступник міністра охорони здоров’я України – ред.) пропонують купувати ліки за власний кошт. При цьому у вільному доступі цих ліків немає», – наголосила активіст.

Окрім того, з трьох необхідних на одного пацієнта процедур гемодіалізу зараз проводиться тільки одна на тиждень через відсутність витратних матеріалів.

Акція продовжилася у Міністерстві охорони здоров’я. До активістів-таки вийшли заступники міністра охорони здоров’я Євген Мороз та Альона Терещенко. За словами Мороза, за виділення коштів на діаліз та діабет відповідають місцеві бюджети, зокрема київський.

«У бюджеті немає коштів на діаліз та діабет», – сказав Євген Мороз. При цьому розрахунки про виділення коштів з київського бюджету мають проводити і столичній адміністрації.

У свою чергу перший заступник голови департаменту охорони здоров’я КМДА Алла Арешкович сказала активістам, що частину тендерів із закупівлі ліків для хворих на гемофілію вже проведена. Однак, за словами протестувальників, на гарячій лінії департаменту про те, що тендери проведені не знають.

/ Олександра Комісарова

Поділитись: