Анзор Умаров
Фото:

Скриншот із відео

Блогер і критик Рамзана Кадирова Анзор Умаров із 2008 року співпрацював з австрійськими спецслужбами, давав свідчення співробітникам СБУ та українській контррозвідці у справах про замахи на українського депутата Ігоря Мосійчука, чеченця Адама Осмаєва і його дружини Аміни Окуєвої.

У Герасдорфі, неподалік Відня, 4 липня 2020 року вбили біженця, колишнього слідчого МВС Чечні, який співпрацював зі спецслужбами Австрії. Убитий — чеченець Маміхан (Анзор) Умаров. Він жив у Відні і вів YouTube-канал Anzor Tscharto Beck Martin, в якому жорстко критикував Рамзана Кадирова.

Умарову в голову вистрілив інший чеченець, якого пізніше затримали, але свідчень поліції він не дає і зберігає мовчання. Також затримали ще одного вихідця з Чечні, якого допитували як свідка.

Поліція Австрії підтвердила, що справу розслідує Державне управління із захисту Конституції та боротьби з тероризмом. Поліція розглядає кілька версій, не виключається і політичний мотив вбивства.

Рамзан Кадиров заявив у своєму Телерам-каналі, що «Анзор з Відня, Мансур Старий та інші блогери, які заробляють на ідеї псевдопатріотизму, стали і стануть жертвами спецслужб, що працюють проти Росії й особисто проти нього».

Анзор Умаров і Ігор Мосійчук
Фото:

Ігор Мосійчук/facebook

Головний свідок

Уперше про Маміхана Умарова заговорили, коли в 2018 році він зв'язався з українським депутатом Ігорем Мосійчуком і розповів йому, що отримав замовлення від Шаа Турлаєва на три вбивства: чеченця Адама Осмаєва, його дружини Аміни Окуєвої і самого депутата Мосійчука, пише «Кавказский узел».

Автомобіль, в якому перебували Адам Осмаєв і його дружина Аміна Окуєва, обстріляли під Києвом 30 жовтня 2017 року. Окуєва загинула, Осмаєв дістав поранення.

Умаров в інтерв'ю розповідав, що з 2008 року співпрацював з австрійськими спецслужбами, отримував замовлення на організацію вбивств в Європі, Туреччині та інших країнах. Щодо замахів на Осмаєва, Окуєву і Мосійчука Умаров дав докладні свідчення співробітникам СБУ і українській контррозвідці. Зокрема, передав записи телефонних розмов з Шаа Турлаєва із людиною, чий голос українські спецслужби ідентифікували як такий, що належить депутату Держдуми Адаму Делімханову. Загалом Умаров причетний, за його словами, до понад 10 вбивств, пише Spektr.

Тумсо Абдурахманов розповів, що всі знали про заплановане вбивство, і сам Умаров це прекрасно розумів, пише Кавказ.Реалии.

«Дуже багато інформації про це ходило, навіть називалися суми, дуже великі суми. Остання сума, яку я чув, — це $20 мільйонів за його смерть. Цю інформацію я навіть передавав Анзору, щоб він став більш пильним. Ні в кого не викликало подиву те, що його вбили. Тому що та його критика — це радше були просто дуже образливі висловлювання на адресу Кадирова, його оточення, навіть його родичів. Кадиров за менше вбиває і вбивав. Він свого колишнього охоронця вбив просто за те, що той подав на нього в ЄСПЛ».

Убивства чеченців у Європі

Противників і критиків чеченської влади не вперше вбивають за межами Чечні. У Катарі вбили колишнього президента самопроголошеної Чеченської республіки Ічкерія Зелімхана Яндарбієва, в Дубаї — Героя Росії Сулима Ямадаєва, близько 10 опозиціонерів — у Туреччині.

Убивають опонентів Кадирова і в Європейському Союзі. Першим став розстріл 13 січня 2009 року в центрі Відня колишнього охоронця глави Чечні Умара Ісраїлова. У парку Малий Тіргартен в центрі Берліна 23 серпня 2019 року вбили Зелімхана Хангошвілі, одного з наближених до Шаміля Басаєва і Аслана Масхадова. 1 лютого 2020 року в готелі французького міста Лілль зарізали популярного блогера і критика Кадирова Імрана Алієва (Мансура Старого). Наприкінці лютого здійснили невдалий замах на блогера Тумсо Абдурахманова, що живе в Швеції.

Автор: Віталій Ругаїн «Медіамережа»

Поділитись: