Переможець конкурсу Global Teacher Prize Ukraine-2018 Олександр Жук у студії Громадського, Київ, 11 жовтня 2018 року
Фото: Дмитро Русанов/Громадське
Найкращий вчитель країни 2018 року за версією Global Teacher Prize Ukraine Олександр Жук, який викладає інформатику в Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат «Джерело», в ефірі програми «Нині Вже» на Громадському розповів про свою методику роботи з дітьми та способи зацікавити їх під час навчання, поділився думками щодо оцінювання, викостання Google та булінгу у школі.

Важливо дати дитині реалізувати свої фантазії та креативні ідеї

Олександр Жук закликав вчителів використовувати надбання часу та створювати можливості для реалізації фантазій дітей.

«Змінилися наші IT-технології, тому що вони почали розвиватися і стрімко останнім часом втілюються в наше життя. Ми використовуємо практичну діяльність, те, що можна дати дитині потримати, тобто це можна роздрукувати на 3D-принтері за можливості. У нас є 3D-ручки, 3D-окуляри, тобто можливість взагалі подорожувати віртуальною реальністю. Важливо дати дитині реалізувати свої фантазії та креативні ідеї» — наголосив він і додав, що заохочує колег використовувати IT-технології на своїх уроках.

Хороший вчитель повинен бути в тренді

«Хороший вчитель повинен бути позитивним, позитивно мислити. У нього повинне бути розвинуте критичне мислення та логіка, щоб він був цікавим дитині. Він повинен бути в тренді — модним, стильним, креативним. Та іноді шаленим — бути більш сучасним, вміти розмовляти з дітьми на теми, які їм цікаві», — так Жук описав образ ідеального вчителя у школі.

Ставитися до дитини як до партнера

Розповідаючи про підходи вчителів до навчального процесу Жук зазначив: 

«Потрібно до дитини ставитися як до партнера, сідати разом з нею і допомагати їй, тобто бути більш функціональним. Залишати свої проблеми вдома, не нести їх до школи, до дітей. Працювати з дітьми, бути на їхньому рівні. Наприклад, коли діти не готові сприймати складний матеріал щодо програмування чи алгоритмізації, то я беру робота і показую на його прикладі, як працює алгоритм і як вони можуть створити свій алгоритм і його реалізувати»

Важливо навчити дітей знаходити інформацію

«Дітей важливо правильно навчити знаходити інформацію. Якщо ми не навчатимемо цього, то вони витрачатимуть зайвий час при підготовці до уроків», — так кращий вчитель відповів на запитання про використання Google при підготовці до уроків.

Оцінки - не головне

«Я не акцентую уваги на оцінюванні, тому що воно є суб’єктивним», — зазначив він.

Наостанок переможець Global Teacher Prize Ukraine дав три поради вчителям:

  • Бути креативними;
  • Вміти розуміти свої помилки та вміти навчатися;
  • Бути завжди готовим до реалізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Віртуальна реальність та айпади на уроці: як у країнах ЄС навчають дітей

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile