Шевченківський суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці без можливості внесення застави Махаматіякубу Маматкодирову та Ермеку Кудайназарову — підозрюваним в умисному вбивстві пластичного хірурга Андрія Сотника в Києві.

Про це передає кореспондентка hromadske із зали суду.

Суд у повному обсязі задовольнив клопотання сторони обвинувачення. Прокурор Богдан Бейко наголосив на ризиках втечі підозрюваних, тиску на свідків, інших фігурантів справи, знищення речових доказів. Також прокурор зазначив, що підозрювані намагалися переховуватися.

За даними слідства, Махаматіякуба Маматкодирова підозрюють у вбивстві Андрія Сотника.

Підозрюваний у вбивстві пластичного хірурга Андрія Сотника в Києві Махаматіякуб Маматкодиров в Шевченківському суді Києва, 15 лютого 2020 рік
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Він є громадянином Киргизстану, також в нього було виявлено паспорт громадянина Росії на інше ім’я.

Підозрюваний у вбивстві пластичного хірурга Андрія Сотника в Києві Махаматіякуб Маматкодиров в Шевченківському суді Києва, 15 лютого 2020 рік
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Сам Махаматіякуб зазначив, що узбек за національністю, а живе постійно в Туреччині. В Україні мешкав близько двох місяців і ніби то був туристом. 

Також він підтвердив журналістам, що саме він скоїв цей злочин, але не сказав про мотиви, фінансову винагороду та замовника.

Інший підозрюваний Ермек Кудайназаров, за даними слідства, приїхав до України разом з Маматкодировим.

Підозрюваний у вбивстві пластичного хірурга Андрія Сотника в Києві Ермек Кудайназаров в Шевченківському суді Києва, 15 лютого 2020 рік
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Як повідомляють правоохоронці, він був пособником вчинення злочину, а саме підвозив підозрюваного стрільця на місце вбивства та супроводжував його після цього.

Адвокат підозрюваних Владислав Задор просив відмовити у задоволенні клопотань. Зазначив, що Махаматіякуб Маматкодиров повністю визнав свою провину та наразі співпрацює зі слідством. Також він додав, що прокуратурою не доведені ризики, а підозрюваний не був судимий, має дружину та двох дітей

Щодо Кудайназарова, за словами адвоката, той не знав куди віз іншого підозрюваного, а після хотів повідомити про злочин.

Сам підозрюваний підтримав свого захисника та додав, що проживав в Україні з листопада місяця.

Обом підозрюваним загрожує до 15 років ув'язнення або довічне позбавлення волі.

Нагадаємо, ввечері 2 лютого невідомий застрелив чоловіка, забрав у нього пакет і втік. Слідчі розпочали кримінальне провадження за ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі.

За інформацією hromadske, вбитий — Андрій Сотник, який працював керівником у DMK Ukraine. На сайті компанії вказано, що він є кандидатом медичних наук, лікарем-хірургом, пластичним і естетичним хірургом.

14 лютого правоохоронці затримали двох підозрюваних у злочині: ймовірних стрілка та пособника. 15 лютого обом фігурантам повідомили про підозру. Наразі слідчі дії тривають.

Поділитись: