УКРАЇНА

Вбивства на Інститутській 45 майданівців і 2 правоохоронців в одному відео

20 лютого, 2017 08:48
УКРАЇНА/Вбивства на Інститутській 45 майданівців і 2 правоохоронців в одному відео
Зберегти
Вигляд
Громадське публікує оновлену версію відеореконструкції подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській – «Висота Жовтневий».

До третьої річниці розстрілу мітингувальників на Майдані було створено масштабну відеореконструкцію подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській «Висота Жовтневий».

Громадське отримало ексклюзивний дозвіл на публікацію відео від його авторів – лабораторії реконструкції подій «Jus Talionis».

Відео відтворює епізоди від 08:53 до 11:00 години ранку 20 лютого 2014 року посекундно, а подекуди й навіть покадрово. Саме у цей проміжок часу того дня було вбито 45 майданівців і 2 правоохоронці.

Це вже третє відео, створене лабораторією «Jus Talionis» про події Майдану. Зібрана ними реконструкція доводить, що всі вбиті мітингувальники були неозброєними. Встановити цей факт дали можливість синхронізація та ретельний аналіз відеоматеріалів, зібраних із більш ніж сотні джерел.

У реконструкції використані понад 15 тисяч окремих відеоепізодів і більше 4 тисяч фотографій. Для кожного фотоапарату та відеокамери визначені похибки часу відносно часу камери спостереження Національного банку України, яка була постійно ввімкнена у день розстрілів. Також на відео «Висота Жовтневий» були синхронізовані ще 4 камери відеонагляду.

Це друга, оновлена та доповнена, редакція реконструкції. Першу «Висоту «Жовтневий» опублікували 20 лютого 2015 року.

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській було вбито 48 протестувальників та 4 силовиків. У розстрілах мітингувальників прокуратура обвинувачує бійців київського спецпідрозділу «Беркут». П’ятеро з них утримуються під вартою, щодо них півтора роки триває суд. Ще 21 боєць спецпідрозділу «Беркут» перебуває в розшуку і підозрюється у вчиненні цих самих злочинів.

Віддавав наказ на розстріл, згідно обвинувального акту ГПУ, екс-президент України Віктор Янукович через тодішнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, керівництво київської поліції та командира спецпідрозділу київського «Беркуту». Усі вони також перебувають в розшуку. Генеральна прокуратура кваліфікувала розстріли 20 лютого 2014 року як теракт.

Нагадаємо, що 14 лютого, новий фрагмент відео розстрілів на Інститутській продемонстрували під час засідання у Святошинському райсуді Києва, його було долучено до справи.  

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини