ENRU

Вбивство Немцова: ПАРЄ визначила доповідача у справі

Юридичний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи призначив спецдоповідача у справі про вбивство російського опозиціонера, співголови партії ПАРНАС Бориса Нємцова.

Як повідомляє «Коммерсант», ним став член литовської делегації ПАРЄ Емануеліс Зінгеріс.

Зінгеріс почне готувати доповідь після винесення Московським окружним військовим судом вироку обвинуваченим у вбивстві опозиціонера, який очікується в червні.

Для доповіді планується зібрати матеріали про те, як проводилося слідство і йшов судовий розгляд, а також оцінити «юридичну техніку» і «інструменти, до яких суд вдався в ході розслідування».

«Ми переглянемо всі обставини справи про вбивство одного з найвпливовіших політичних діячів XXI століття. Важливо зловити не тільки виконавців, а й замовників цього акту терору. Їх надія на те, що особистість Нємцова і його внесок в демократію Росії будуть забуті, не збудеться», — сказав Зінгеріс.

Він додав, що комісія під його керівництвом буде регулярно проводити засідання, і на розслідування піде «не один місяць».

Призначення в ПАРЄ спецдоповідача у справі Бориса Нємцова ініціювала дочка вбитого політика Жанна Нємцова. У листопаді 2016-го на форумі Бориса Нємцова в Європарламенті за участю глави Європарламенту Мартіна Шульца вона повідомила, що розслідування вбивства її батька в РФ «йде з рук геть погано» і на лаві підсудних опинилися тільки передбачувані виконавці вбивства.

Нагадаємо, Борис Нємцов був застрелений в Москві 27 лютого 2015 року.

Обвинуваченими у справі про вбивство політика проходять п'ятеро осіб, у тому числі колишній військовослужбовець чеченського батальйону «Північ» Заур Дадаєв.

З початку жовтня справу розглядає Московський окружний військовий суд. Усі підсудні свою вину не визнають. Також прокуратура РФ заявила про зникнення свідків вбивства Нємцова.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram