Перший з кіборгів: Що відомо про вбивство полковника ГУР Шаповала
За інформацією джерел Громадського, один з підлеглих Шаповала охороняв російського політика Дениса Вороненкова
У Києві вбили полковника елітного спецназу Головного управління розвідки Міноборони Максима Шаповала. Зранку 27 червня він сів у службовий чорний «Мерседес». Під капотом автомобіля спрацювала потужна вибухівка. Від отриманих поранень офіцер розвідки загинув на місці. Це вже не перший випадок підриву офіцерів українських спецслужб.
Рада нацбезпеки і оборони посилила заходи контртерористичного та контррозвідувального режиму у Києві та в інших регіонах України у зв'язку з високим рівнем терористичної загрози.
Як і де стався вибух
Інцидент стався приблизно о 8:14 ранку на перехресті вулиць Соломʼянської та Механізаторів у Солом’янському районі столиці. Це поряд із будівлею Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
«Терористичний акт був виконаний високими фахівцями. Сила вибухового пристрою, який був приведений у дію в 8:14 була така, що на відстані більше 50 метрів були знайдені частини тіла загиблого», — сказав на брифінгу 27 червня голова Військової прокуратури Анатолій Матіос.
Від вибуху поранення дістали ще двоє людей: дівчина 1990 року народження та чоловік 1946 року народження. Їх зачепило осколками. Але як запевняють у поліції, стан їхній задовільний, від госпіталізації вони відмовилися.
На місце трагедії приїхали слідчо-оперативні групи, експерти-криміналісти, вибухотехніки, лікарі «швидкої» та рятувальники.
«По тій картині злочину, яка є зараз, очевидно, що спрацював вибуховий пристрій. Який пристрій, якої потужності – саморобний чи стаціонарний, буде встановлено після того, як будуть проведені зараз первині слідчі дії на місці злочину»,– сказав начальник поліції Київської області Андрій Крищенко, перебуваючи на місці вибуху.
Вибуховий пристрій був такий потужний, що на відстані більше 50 метрів були знайдені частини тіла загиблого Фото: Інна Соколовська/УНІАН
Розслідування
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про вбитого екс-депутата РФ Вороненкова
Правоохоронці розслідують убивство розвідника за статтею 258 «терористичний акт». Наразі не повідомляють, чи є підозрювані в організації вибуху авто. Справу веде військова прокуратура.
«На даний момент, для убезпечення витоку будь-якої інформації, всі члени слідчо–оперативної групи, залучені до розслідування, проходять поліграф», — сказав Матіос.
За його словами, основною версією вбивства є «російський слід». Також військовий прокурор заявляє, що у слідства є не більше 10 днів, аби розкрити злочин.
Вдень 27 червня президент Петро Порошенко зібрав оперативну нараду керівників правоохоронних та силових відомств. Там йшлося, зокрема, про розслідування підриву автомобіля з Шаповалом та про посилення заходів громадської безпеки в Україні.
Хто такий Максим Шаповал
Полковнику Головного управління розвідки Міністерства оборони Максиму Шаповалу було 39 років. Він був командиром першої групи спецназу Головного управління розвідки Міністерства оборони. Це елітний підрозділ, який базується у військовій частині на території Рибальського півострова в Києві.
Загін складається виключно з офіцерів, більшість з яких мають досвід бойових дій. Бійці загону спецназу ГУР МО мають водолазну, парашутну, гірську підготовку. Діяльність підрозділу тримається в таємниці.
Полковник Головного управління розвідки Міністерства оборони Максим Шаповал
«Інформація до сьогоднішнього дня була закрита. Він був командиром першої групи спецназу, який звільняв Донецький аеропорт. Це є перший український кіборг. Тільки після них почали заходити бійці третього і восьмого спецполків. А першу групу і зачистку Донецького аеропорту проводив у 2014 році загиблий», — сказав Матіос.
За інформацією джерел Громадського у правоохоронних органах, убивство Шаповала може бути пов'язане з його розвідувальною діяльністю на Донбасі.
«Скоріш за все, це була помста за розвідувальну спецоперацію, яку ГУР-івці проводили в окупованому Луганську свого часу», — сказав співрозмовник.
Також співрозмовник підтвердив, що один з підлеглих Шаповала охороняв російського політика Дениса Вороненкова, якого кілер застрелив у центрі Києва 23 березня.
Це не перший підрив силовиків
31 березня цього року в Маріуполі підірвали автомобіль, у якому перебував полковник донецького управління Служби безпеки України Олександр Хараберюш. Він обіймав посаду заступника начальника головного управління контррозвідки СБУ
«Одна із версій вибуху — теракт, організований диверсійно-розвідувальною групою терористів «ДНР». В Маріуполі та на всій території Донеччини посилюється несення служби поліцейськими підрозділами», — заявив тоді начальник поліції Донецької області В'ячеслав Аброськін.
Головний військовий прокурор повідомив, що на території України з початку 2017 року було здійснено 10 злочинів з використанням вибухівки. «Ми їх усіх будемо відпрацьовувати через алгоритм можливого однакового виконання або можливості дотичності рис людей і тому подібне», — додав Матіос.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: