Технології

Вчені допускають, що Землю може «поглинути» зіткнення гравітаційних хвиль

1 вересня, 2018 13:52
Технології/Вчені допускають, що Землю може «поглинути» зіткнення гравітаційних хвиль
Зберегти
Вигляд
Американські, канадські та португальскі вчені дійшли висновку, що загибель планети Земля може викликати зіткнення гравітаційних хвиль.

Американські, канадські та португальскі вчені дійшли висновку, що загибель планети Земля може викликати зіткнення гравітаційних хвиль.

Про це повідомляє Sciencealert.

Зазначається, що вчені-фізики Франс Преторіус з Прінстонського університету і Вільям Іст з Інституту теоретичної фізики в Канаді провели дослідження.

За їхніми розрахунками, зіткнення між двома типами гравітаційних хвиль достатньої величини може створити особливий вид чорної діри, яка «поглине» Землю.

Гравітаційні хвилі — це стиснення і розтягнення матерії реальності, яке може бути викликано інтенсивним подразненням простору-часу масивними об'єктами, такими як нейтронні зірки або інші чорні діри.

Як правило, будь-яке злиття гравітаційних хвиль відбувається без наслідків, пише видання.

Водночас, на думку науковців, існує сценарій, за умови якого, зіткнення хвиль може вплинути на планети.

Зокрема, для того, щоб через злиття гравітаційних хвиль сформувалась чорна діра, вони мають бути надзвичайно великих розмірів.

«Ми не хотіли б, щоб це сталось поруч, і якщо б це сталось, це розтягнуло б Землю на тисячі кілометрів, і все зруйновалося б», —  пояснив астрофізик Вітор Кардозу з Лісабонського університету в Португалії.

У травні астрономи з Австралійського астрономічного товариства виявили надмасивну чорну діру, яка що два дні поглинає по одній зірці розміром з Сонце.

Пов`язані новини