Група американських і чилійських вчених встановила, що мамонти вимерли близько 10-12 тисяч років тому унаслідок падіння на Землю великого небесного тіла, ймовірно, йдеться про астероїд. Відповідне дослідження описане в журналі Scientific Reports, передає видання «Популярная механика».

Фахівці називають епоху, коли вимерли ці тварини, пізнім дріасом. Більшість вчених традиційно вважає, що зміни клімату, які спричинили вимирання, були викликані якимись земними причинами, на кшталт зміни течій в Атлантиці. Водночас існує імпактна гіпотеза, згідно з якою похолодання було викликано падінням великого, кілометрових розмірів, небесного тіла.

Група геологів з США і Чилі спробувала підтвердити цю гіпотезу: вчені досліджували осадові породи відомого археологічної пам'ятки Пілауко Баджо в Чилі.

Науковцям вдалося ідентифікувати шари, відповідні пізньому дріасу. З'ясувалося, що ці шари в нижній частині збагачені мікроскопічними кульками, раніше розплавлених мінералів.

У породах було зафіксовано аномально високий за геологічними мірками зміст золота, платини, заліза і хрому. Поклади носять сліди сильних пожеж — мікрочастинки вугілля і сліди горіння на пилку.

Зазначається, що у ті часи місцевий біоценоз відчув серйозний стрес: у покладах різко скорочується кількість кісток тварин, залишків рослин і грибів.

Ця картина узгоджується з аналогічними слідами, виявленими в інших місцях Південної та Північної Америк, а також Європі.

На думку авторів дослідження, все це у підсумку не викликає сумнівів в тому, що похолодання у пізньому дріасі настало саме унаслідок падіння великого астероїда або комети.

Раніше ми писали, що вчені висунули гіпотезу про те, що існує морський хижак, який знищив найбільшу акулу.

Поділитись: