Астрономи розрахували масу Чумацького Шляху, використовуючи дані, отримані телескопами Hubble і Gaia. Згідно з новим дослідженням, маса нашої галактики дорівнює приблизно 1,5 трильйона мас Сонця. Відповідне дослідження оприлюднене у науковому журналі The Astrophysical Journal, пише New Atlas.

Зазначається, що нові розрахунки вчених відносять Чумацький Шлях до класу галактик з масою вище середньої: найлегші галактики, за оцінками астрономів, мають масу близько мільярда сонячних мас, в той час як важкі — приблизно 30 трильйонів.

У дослідженні пояснюється, що основна частина маси галактики припадає на так звану темну матерію. Водночас, сотні мільярдів зірок становлять всього кілька відсотків маси Чумацького шляху. А, наприклад, надмасивна чорна діра у центрі галактики дорівнює приблизно 4-м мільйонам сонячних мас.

Щоб розрахувати масу нашої Галактики, науковці відстежували швидкості об'єктів, що рухаються навколо неї. Йдеться про шарові зоряні скупчення, які обертаються навколо галактичного центру. За допомогою даних телескопів Hubble і Gaia астрономи оцінили швидкість безлічі таких кластерів: дані Gaia, що використовувалися вченими, включали інформацію про 34 шарових зоряних скупчення на відстані до 65 тисяч світлових років, а дані Hubble — інформацію про 12 таких скупчень на відстані до 130 тисяч світлових років.

За результатами підрахунків, маса Чумацького Шляху становить приблизно 1,5 трильйона мас Сонця.

Раніше вважалось, що маса Чумацького шляху становить від 500 мільярдів сонячних мас до 3 трильйонів сонячних мас.

Раніше ми писали, що японські вчені виявили рідкісну чорну діру у центрі Чумацького Шляху.

Маса Сонця (М) є стандартною в астрономії і застосовується для опису маси інших зір та галактик. Вона становить: 1,9891 * 10 у 30-й ступені кілограмів (близько 2 нонільйонів кілограмів або близько 332 950 мас Землі).

Поділитись: