Світ

Вчені побудували найбільше генеалогічне дерево, яке охоплює 13 млн людей

3 березня, 2018 21:51
Світ/Вчені побудували найбільше генеалогічне дерево, яке охоплює 13 млн людей
Зберегти
Вигляд
Генетики з США, використовуючи дані з відкритого доступу, побудували рекордно велике генеалогічне дерево, яке охопило 13 мільйонів людей.

Генетики з США, використовуючи дані з відкритого доступу, побудували рекордно велике генеалогічне дерево, яке охопило 13 мільйонів людей.

Про це йдеться у статті Science.

В основу дослідження лягли дані сайту, присвяченого генеалогії. Дослідники вивчили інформацію з 86 мільйонів профілів, встановивши родинні зв'язки між людьми.

Дерево об'єднало 11 поколінь, що жили з 1650 по 2000 роки — переважно це мешканці Європи і Північної Америки.

Аналіз родинних зв'язків показав, що жінки, у середньому, переїжджають частіше, ніж чоловіки. Водночас чоловіки їхали далі від місця народження.

Крім того, генетики виявили закономірне зниження тривалості життя під час військових конфліктів. Зокрема, під час Першої і Другої світової війни, а також під час Громадянської війни у США.

Вчені з'ясували, що шлюби між кузенами укладались аж до 1850 року, попри те, що 1750 році відбулася промислова революція, і з'явилась можливість подорожувати.

Згідно з дослідженням, старіння людей обумовлено генетикою всього лише на 16%, решта — пов'язано з умови життя, шкідливі звички тощо.

Нагадаємо, влітку в Україні запустили онлайн-ресурс для створення генеалогічного дерева.

/Каріна Керич

Більше про:
# родина
# сім'я
Пов`язані новини