В Азії та Африці понад два мільярди людей можуть заразитися вірусом Зіка. Про це йдеться в доповіді міжнародної групи вчених в журналі Lancet Infectious Diseases, передає ВВС.

Повідомляється, що найбільш вразливим для вірусу Зіка є населення Індії, Індонезії та Нігерії. Крім того, епідемія може спалахнути на Філіппінах, у В'єтнамі, Пакистані та Бангладеш.

У доповіді наголошується, що прогнози вчених ґрунтуються на даних про кількість мандрівників на літаках. Також вони виділили країни, де живуть комарі, які здатні стати переносниками вірусу Зіку. Вчені також впевнені що умови життя людей в цих країнах не дозволять швидко зупинити епідемію після її початку.

У доповіді зазначено, що на сьогодні вірус Зіка виявлено у 65 країнах світу. У Бразилії він привів до зростання числа дітей з мікроцефалією, яка є одним з наслідків захворювання вагітних жінок.

Раніше повідомлялося, що вірус Зіка зафіксовано в 72 країнах і далі поширюється. Всесвітня організація охорони здоров'я визнала вірус Зіка глобальною загрозою.

Нагадаємо, 13 серпня уряд США запровадив режим надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я на території Пуерто-Ріко через спалах захворювання вірусом Зіка.

Поділитись: