Вчені розпочали працювати над відновленням популяції білих північних носорогів, які майже повністю вимерли — залишились лише дві самиці.

Про це повідомляє «N+1» з посиланням на прес-реліз Агентства мультимедійних комунікацій.

У межах проекту самиці південного підвиду підсадили «химерний» ембріон, який має генетичний матеріал північного і південного носорогів. Поки невідомо, чи прижився цей ембріон.

Після відпрацювання цього способу на самицях південного виду вчені планують взяти яйцеклітини у двох самиць північного виду, які залишились єдиними представниками свого виду в світі, і виростити ембріон для штучного запліднення

За останні 50 років білі північні носороги майже вимерли: якщо в 60-х роках їх залишалось декілька тисяч, то в 2018 році у заповіднику в Кенії помер останній самець виду. В цьому ж заповіднику живуть останні дві самиці, проте вони вже занадто старі для того, аби виношувати потомство.

Тому вчені хочуть використати штучне запліднення. Останні 30 років зберігалися замороженими клітинні матеріали північних носорогів, зокрема сперма трьох самців. Потенційно вона придатна для штучного запліднення, але ще необхідні яйцеклітини.

Проте спочатку автори експерименту вирішили відпрацювати цю технологію на більш молодих самках південного виду носорогів, який проживає в Південній Африці, і його популяція зростає.

Згодом учені планують використати цю технологію для отримання яйцеклітин самиць північних носорогів і спробувати виростити ембріони зі 100-відсотковим генетичним матеріалом білого північного носорогу.

Нагадаємо, в зоопарку Маямі вперше у світі народився рідкісний носоріг шляхом штучного запліднення.

Поділитись: