Вчені розробили 3D-друковані мікроголки, що розчиняються під шкірою та випускають в організм ліки. Ін'єкції такими голками є абсолютно безболісними.

Вчені розробили 3D-друковані мікроголки, що розчиняються під шкірою та випускають в організм ліки. Ін'єкції такими голками є абсолютно безболісними.

Статтю про винахід опублікували в журналі ChemRxiv.

В ній йдеться, що голки створюють за допомогою 3D-друку з полілактиду — біорозчинного термопластичного матеріалу. Щоб отримати голкоподібну форму, після друку заготовки хімічно протруюють.

Вчені змогли створити мікроголки з наконечником діаметром всього в 1 мікрометр та довжиною в 200-300 мікрометрів. Для порівняння ширина людського еритроцита становить близько п'яти мікрометрів. Отримані голки протестували на свинях — вони успішно проткнули шкіру й розчинилися.

Мікроголки вирішують кілька проблем одночасно: вони не тільки роблять ін'єкції безболісними, але й не потребують спеціальних навичок у використанні, отже зробити укол може будь-хто. До того ж голки не потрапляють у сміття, а повністю розчиняються, вирішуючи ще й проблему з відходами.

Втім, звичайні голки дешеві, тоді як для виготовлення мікроголок потрібне дороге обладнання для фотолітографії отже їх собівартість значно вища. 

Нагадаємо, у США випробували пластир з вакциною проти грипу, який у майбутньому може замінити традиційні уколи.

Поділитись: