Вчені розробили просту і дешеву систему, яка очищає воду від солі практично на 100% і не вимагає нічого, крім сонячної енергії.

Про це повідомляє видання «Популярна механіка».

Вчені створили крихітний диск з супергідрофільного фільтрувального паперу, покритого вуглецевими нанотрубками для поглинання світла. Диск працює виключно на сонячній енергії і здатний видалити з води майже 100% солі.

Нова система заснована на традиційному методі: вода нагрівається, пара уловлюється, сіль і сміття залишаються в сухому осаді.

Дана система використовує бавовняну нитку діаметром 1 міліметр для транспортування солоної води на випарний диск, де чиста вода вловлюється, а солі витісняються до країв. Все це забезпечується сонячним світлом, і в ході випробувань дослідники виміряли поглинання світла — воно склало понад 94% по всьому сонячному спектру, тож в результаті ефективно використовується будь-яке доступне сонячне світло.

Нагадаємо, влада Китаю заявила, що вітчизняні науковці у 2019 році завершать будівництво нового реактора, який називають так званим «штучним сонцем». За словами китайських вчених, пристрій здатний зімітувати процес ядерного синтезу, який нині Сонце використовує для генерації енергії.

Поділитись: