Вчені створили електронні біорозкладні судини. У майбутньому їх можна використовувати для реабілітації після операцій
Китайські вчені створили електронні судини: вони гнучкі та виготовлені з біорозкладного матеріалу. Судини успішно випробували на кроликах, але до тестувань в організмі людини ще далеко.
Відповідне дослідження опублікували у виданні Cell.
Науковці взяли за основу мембрану з металополімерного провідника, яку розробили раніше. Її згорнули та помістили в невелику прозору трубку.

Перед цим вчені досліджували вплив електричної стимуляції штучних судин на штучній моделі рани. Вони виявили, що електронні судини сприяли загоєнню та утворенню ендотелію — це внутрішній шар клітин, з яких складаються судини.
Далі науковці випробували свою розробку на кроликах, замінивши тваринам сонні артерії електронними судинами. Їхній спосіб життя не змінювали, а також продовжували годувати, як раніше.
За станом їхнього здоров'я спостерігали три місяці і не помітили негативного впливу штучних судин. З'ясувалося, що електронні судини функціонували так само як і звичайні. Внутрішні органи кроликів не постраждали.
Проте про випробування таких судин в організмі людини говорити ще зарано. Вчені мають перевірити безпечність свого винаходу для організму інших тварин, а також вдосконалити системи живлення, щоб всі частини штучних судин були повністю біорозкладними.
Навіщо ці судини?
Вчені хочуть використовувати їх під час реабілітації пацієнтів після операцій. Наприклад, для того, щоб доставляти в кров ліки. Електронні судини мають бути безпечніші за будь-які інші конструкції, бо не викликають запалення.
- Поділитися: