Дослідники з Університету Джорджа Вашингтона повідомили про розробку мініатюрного пристрою, який допоможе медикам «миттєво» діагностувати коронавірусну хворобу в пацієнтів і відстежити її поширення — за допомогою смартфонів.

Про це повідомляє Medical Xpress.

Пристрій за розміром можна порівняти з волосинкою, вкритою дуже тонким шаром золота. Принцип його роботи полягає в аналізі відбиття світла від золотого шару. Після зчеплення з іншими молекулами — приміром, газу, — золото інакше відбиває світло. А штучний інтелект визначає, яка саме речовина подіяла на пристрій.

Розробники пристрою дещо змінили його, перелаштувавши на виявлення коронавірусу. Під час контакту з реагентом чи розчином із SARS-CoV-2 золотий шар «зчеплюватиметься» зі специфічними білками. А оптичну зміну одразу можуть визначити камери звичайних смартфонів.

За словами однієї з розробниць пристрою, Джин Джордан, пристрій дозволяє виявити коронавірус протягом кількох хвилин без необхідності тривалих лабораторних досліджень: «Це дозволить медикам одразу ж визначати, чи потрібно ізолювати людину, а також визначити, з цим вона контактувала, щоб відстежити поширення вірусу».

Утім пристрій ще не пройшов достатньої кількості випробувань. Серед іншого, вченим потрібно визначити, яка саме кількість частинок вірусу викликає видиму реакцію, а також чи виявить він коронавірус, якщо людина хворіє іншими хворобами.

  • Інститут молекулярної медицини імені Жуана Лобо Антунеса, що в Лісабоні, заявив про створення маски MoxAdTech, яка вбиває коронавірус при контакті з поверхнею.
  • Потенційна вакцина проти коронавірусу, розроблена спеціалістами Оксфордського університету у Великій Британії, видається безпечною й тренує імунну систему. На жовтень 2020 року вчені планують залучити 6000 людей для наступного етапу розробки вакцини.
Поділитись: